Sayın Enes İbrahim, öncelikle Türkiye’de 70 civarında üniversite öğrenci topluluğu ve sivil toplum kuruluşundan oluşan Türk Dünyası Birlik Platformu’nun yayın organı olan Gökkubbe Dergisinin sorularını yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Balkan Türklüğünün en önemli unsuru olan Makedonya Türklüğünün meselelerini sizden dinlemek bizim için bir onurdur.

Sayın İbrahim, öncelikle şahsınızdan başlayalım. Bize kısaca hayat hikayenizden, Makedonya’da siyasete giden yolunuzdan, sizi Makedonya’da sivil toplum ve siyaset çalışmaları yapmaya götüren süreçlerden, eğitim hayatınızdan bahsedebilir misiniz?

Daha oy verme hakkım yok iken, daha doğrusu 16 yaşında iken kendimi siyasetin içinde buldum. Türk Demokratik Partisi Gençlik Kolları’nda aktif bir üye iken, meclis üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. 2005 yılında partinin gençlik kolları başkanı oldum. 2008 yılına kadar partinin gençlik kolları başkanlığını yaptım. 2008 yılında TDP Genel Başkanı Kenan Hasipi’den farklı düşündüğüm için partiden ihraç edildim. Fakat siyasete ben kendi kendimizle siyaset yapmak için değil, tamamıyla soydaşımıza hizmet etmek için girmiştim. Nitekim gençlik kolları başkanlığını yaptığım dönemde çok önemli projelere imza atarken, 2007 yılında Türk Dünyası Gençlik Kurultay’ını Makedonya’da organize etmenin ve ülkemizde Türk Dünyası’nın değişik bölgelerinden 250 kişiyi Makedonya’da görmenin mutluluğu ve heycanını yaşadık. Fakat partinin özellikle parti başkanı 2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti devletinin telkini, tavsiye ve önerilerini (parti profesyonelleşmesi,duruş sergilemek,tek adamlılıktan vaz geçmek) yerine getiremediği için ses çıkarttığımızda kendimizi partinin kapısında bulduk.

 

Devamı Gökkubbe Dergisi’nin 5. Sayısında…

Satın Al: http://urun.n11.com/dergiler/gokkubbe-dergisi-5-sayi-P196265661

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment